
Hamburg-Ottensen
Trappenkamp
12 kantoor-, lounge-, pauze-, keuken- en sanitaire units, 5 trappenunits, 3 terrasplatformen met balustrade; 255 m2 + 45 m2 terras
bouwunit
buitenwanden: RAL 7032 (kiezelgrijs); binnenwanden en plafond: wit
gemarmerd grijs
binnengang, grote kunststof draai-kiepramen met isolerend glas en zonwering, elektrische verwarming, led-binnenverlichting, zekeringen, stopcontacten, airconditioning, rookmelders, bekabeling; bemeubelde bouwunit
twee jaar
Voor de renovatie van de kaaimuren van Neumühlen in Hamburg-Ottensen koos het bedrijf Depenbrock Ingenieurwasserbau voor een unieke oplossing. Aangezien de bouwplaats zich vlak aan de Noorderelbe bevindt, zou een standaardopstelling wellicht verschillende keren overstromen tijdens het stormvloedseizoen. Door die bijzondere lokale omstandigheden besloten we in overleg met de klant om de ELA-bouwunits op veilige hoogte te plaatsen.
Hiertoe bouwde de klant een onderstructuur die bestaat uit vier scheepscontainers van 20 voet, met daarop stalen steunbalken als verhoogde basis voor de ELA-bouwunits. “Door de specifieke locatie van de bouwplaats en de verwachte overstromingen moesten we rekening houden met speciale vereisten voor de opstelling”, zegt Christian Buhmann, Project Manager General & Hydraulic Engineering bij Depenbrock. Samen met de commerciële medewerkers werd echter op korte termijn een prima oplossing gevonden. “We zijn bijzonder opgetogen over het totaalpakket dat ELA Container ons kon aanreiken”, aldus Buhmann.

De uiteindelijke opstelling telt 12 ELA-kantoorunits. Op een totale oppervlakte van 255 m2 omvatten ze zowel kantoren, vergaderzalen, rust- en pauzeruimtes, een keuken als sanitair. De functionele ruimtes en de verschillende verdiepingen zijn met elkaar verbonden via een binnengang en vijf trappenunits. Bovendien zorgen de grote kunststof draai-kiepramen met isolerend glas en het heldere interieurdesign voor een aangename sfeer en een buitengewoon ruimtegevoel.
De airconditioning en elektrische verwarming garanderen heel het jaar door een aangename temperatuur. Rookmelders en zonwering vergroten de veiligheid. Op het dak is met behulp van drie ELA-terrasplatformen met balustrade een dakterras gemaakt van zo’n 45 m2 om van de buitenlucht te genieten.


De kant-en-klare opstelling werd met een ELA-vrachtwagen met kraanarm naar de bouwplaats getransporteerd en omvatte ook het meubilair, zoals tafels, stoelen, opbergkasten en dubbele lockers. Alle technische apparatuur, zoals de koelkasten, een keukenhoek en de nodige bekabeling, was eveneens voorzien.
Depenbrock Ingenieurwasserbau huurt de ELA-bouwunits voor een periode van ongeveer twee jaar. De kaaimuren van de Neumühlen Westkai die worden gerenoveerd, bevinden zich in het district Ottensen van de Duitse stad Hamburg. Ze beschermen het gebied tussen de wandelpromenade langs de zogenaamde Perlenkette (het ‘parelsnoer’) van Övelgönne tot aan de Altonaer Fischmarkt, en de Noorderelbe.